Roster Update! Over 100 members!
2015 Roster - Updated April 2nd, 2015
Junior II Purple Plate
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
1* Jeff Watson Conneaut, OH X-Ceed Stateline 10
3 Dalton Slack Welland, Ontario Slack X-Pect Merrittville 10
14 Dylan Duhow Appleton, NY Slack X-Pect Ransomville 10
15 Madison Baum Fulton, NY PRC Oswego 10
18 Justice Mayo Beaver Dams, NY PRC Triton Starlite 10
26 Derrick McGrew Ballston Spa, NY Slack Lebanon Valley 10
28 Dylan Trump Lacona, NY Slack X-Pect Oswego 10
33 Gavin Hotchkin Ovid, NY Legend SS Starlite 10
49 Ison Shirley Ashville, NY PRC Stateline 10
51 Jackson Gill Plessis, NY Slack X-Pect Can Am 10
71 Jacob Bansmer East Aurora, NY Slack X-Pect Ransomville 10
Junior Restricted Gold Plate
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
10 Tanner Krist Chaffee, NY ICON Bliss 10
10 Nick Story Scotia, NY Charger Dodge City 10
11 Gene Gregoric III Tonawanda, NY Slack X-Pect Ransomville 10
15 Lacey Shuttleworth Wellsville, NY Slack X-Pect AMS/Back River 10
18V Eric Veihdeffer Niagara Falls, NY PRC Ransomville 10
20 Joe Watson Conneaut, OH X-Ceed Stateline 10
27 Blake Matjoulis Ashville, NY Phantom NYDKS 10
41J Josh Ostrander Parish, NY Predator Oswego 10
51 Jackson Gill Plessis, NY Slack X-Pect Can Am 10
51J Jordan Hill Warrensburg, NY PRC Triton Turkey Trot 10
79 Hannah Boardman Jamestown, NY Triton Stateline 10
88 Josh Hansen Beamsville, Ontario Phantom Ransomville 10
99 Anthony Rasmussen Adams Center, NY Slack Can Am 10
Junior I Red Clones
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
1* Jeff Watson Conneaut, OH X-Ceed Stateline 10
13 James Donaldson Central Square, NY Slack X-Pect NYDKS 10
18 Justice Mayo Beaver Dams, NY PRC Triton Starlite 10
18J Jordan Wood Lyn, Ontario Ultramax Brockville 10
21 Chase Peck Pembroke, NY Thriller NYDKS 10
26 Derrick McGrew Ballston Spa, NY Slack Lebanon Valley 10
27 Tucker Wood Stevensville, NY Slack X-Pect Merrittville 10
33 Matthew Robidoux St. Constant, Quebec Roby Kart Granby 10
49 Ison Shirley Ashville, NY PRC Stateline 10
61 Kaela Vanderpool Sayre, PA Slack Paradise 10
66 Alyssa Vanderpool Sayre, PA Ultramax Paradise 10
71 Jacob Bansmer East Aurora, NY Slack X-Pect Ransomville 10
88 Logan Crisafulli Oswego, NY Slack Oswego 10
Junior Blue Clones
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
00 Justin Pier Elbridge, NY PRC Oswego 10
09 Trevor Wright Beamsville, Ontario PRC NYDKS 10
3 Dalton Slack Welland, Ontario Slack X-Pect Merrittville 10
11 Brittney Baum Fulton, NY Slack Oswego 10
11 Gene Gregoric III Tonawanda, NY Slack X-Pect Ransomville 10
15 Lacey Shuttleworth Wellsville, NY Slack X-Pect AMS/Back River 10
21 Kyle Phillips Grand Island, NY Phantom Ransomville 10
22 Morgan Tucker Elma, NY Slack NYDKS 10
27 Blake Matjoulis Ashville, NY Phantom NYDKS 10
31x Sophie Horton Grassie, Ontario PRC Triton Merrittville 10
41J Josh Ostrander Parish, NY Predator Oswego 10
51 Jackson Gill Plessis, NY Slack X-Pect Can Am 10
51J Jordan Hill Warrensburg, NY PRC Triton Turkey Trot 10
77 Jacob Weidman North Cohocton, NY Trick Paradise 10
87 Jordan Moden Medina, NY Slack X-Pect Ransomville 10
88 Josh Hansen Beamsville, Ontario Phantom Ransomville 10
Super Heavy Clones
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
r1 Rich Kelly Big Flats, NY Slack X-Pect NYDKS 10
r99 Ross Spilman Fulton, NY Trick/Olimpic Oswego 10
9 Brian Knox Lockport, NY Slack X-Pect NYDKS 10
10 Nathan Pierce Troy, PA Triton NYDKS 10
10x Jason Moll Seneca Falls, NY Phantom Paradise 10
13 Nick McGill Brewerton, NY Slack X-Pect NYDKS 10
13 Seth Baum Fulton, NY Slack Oswego 10
61
Jeff Anstett
Newfane, NY Charger Magnum Ransomville 10
71 Bud Denning Holley, NY Xceed NYDKS 10
71d Michael Denning Caledonia, NY Xceed NYDKS 10
86 Richard Dann Mexico, NY Triton Oswego 10
Senior Heavy Clones
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
1 Ron Spatorico Ransomville, NY PRC Triton NYDKS 10
1T Trent Curtis Clarence Center, NY Slack X-Pect Ransomville 10
2 Colin Spatorico Ransomville, NY PRC Triton Starlite 10
9 Tyler Trump Lacona, NY Slack X-Pect Oswego 10
12F Matt Farnham North Tonawanda, NY Slack X-Pect NYDKS 10
13 Nick McGill Brewerton, NY Slack X-Pect NYDKS 10
15 Todd Root Warners, NY Slack X-Pect NYDKS 10
18 Timmy Lotz Senca Falls, NY Starlite 10
21c Jacob Clancy Inverary, Ont Millenium Brockville 10
21j Jake Cratsley Naples, NY Charger Dynasty Starlite 10
26 Ricky Pritchard Oswego, NY PRC Triton Oswego 10
27z Dave DiPietro II North Tonawanda, NY Slack Ransomville 10
31 Jason Zobkiw Rochester, NY Paradise 10
34 Kevin Root Geneva, NY Slack X-Pect NYDKS 10
64 George Curtis Holley, NY X-Ceed NYDKS 10
73 Joe Betancourt Auburn, NY PRC Triton Paradise 10
89 Jody London Greece, NY Slack NYDKS 10
181 Dan Marsden Mexico, NY PRC Triton BMS 10
Senior Lite Clones
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
2 Colin Spatorico Ransomville, NY PRC Triton Starlite 10
9 Tyler Trump Lacona, NY Slack X-Pect Oswego 10
10 Nathan Schultzkie Oswego, NY Platinum Oswego 10
12 Kyle Valley Lacona, NY Slack Axiom Oswego 10
12F Matt Farnham North Tonawanda, NY Slack X-Pect NYDKS 10
12x Kelsie Pease Shinglehouse, PA Triton AMS 10
15 Todd Root Warners, NY Slack X-Pect NYDKS 10
21c Jacob Clancy Inverary, Ont Millenium Brockville 10
21j
Jake Cratsley
Naples, NY Charger Dynasty Starlite 10
22 Andrew Srock Middleport, NY Slack X-Pect Ransomville 10
23 Jeffrey Chapman Middleport, NY Slack X-Pect Ransomville 10
24 Christian Peck Pembroke, NY Slack Axiom NYDKS 10
27z Dave DiPietro II North Tonawanda, NY Slack Ransomville 10
34 Kevin Root Geneva, NY Slack X-Pect NYDKS 10
34j Takota Jacobsom Parish, NY Slack Oswego 10
67 Tom Dawson Transfer, PA Triton NYDKS 10
79 Mike Boardman Jamestown, NY Triton NYDKS 10
85 Chris Pier Elbridge, NY PRC Oswego 10
88 Zachary Moden Medina, NY Slack SP8 Ransomville 10
95 Brad Duhow Newfane, NY Slack X-Pect Ransomville 10
Senior Flathead 350
Kart # Name Hometown Chassis Home Track Early Bird
7x Joe Watson Conneaut, OH X-Ceed Stateline 10
11s Steven Lewis Jr. Ransomville, NY Predator Ransomville 10
14 David Carpenter Elmira, NY Edge Lightning Raceway 10
21c Jacob Clancy Inverary, Ont Millenium Brockville 10
23 Jeffrey Chapman Middleport, NY Slack X-Pect Ransomville 10
33w Tim Wnek Buffalo, NY Phantom Ransomville 10
62 DJ Shuman Syracuse, NY PRC Triton Oswego 10
64 Glenn Limburg Rochester, NY X-Ceed NYDKS 10
81V Matthew Veihdeffer Niagara Falls, NY Ultramax Ransomville 10
95 Brad Duhow Newfane, NY Slack X-Pect Ransomville 10